Zlínský Klub českých turistů slaví sto let od svého založení, u kterého v roce 1926 stála iniciativa firmy Baťa. Z původních 27 členů se klub rozrostl na dnešních 120.
Klub českých turistů nepořádá jen výšlapy, ale provádí i značení nových turistických tras a pravidelnou údržbu těch stávajících. Nejde přitom jen o seniory, spolek sdružuje i mládež v oddílech TOM (Turistický oddíl mládeže).
Jen v okrese Zlín dobrovolníci pečují o 577 kilometrů tras. Značkaři v terénu kontrolují nejen značky, ale i rozcestníky. Stát se jím můžete i vy. Jak? I to se dozvíte v reportáži redaktorky Českého rozhlasu Zlín Markéty Macháčkové.
Článek naleznete ZDE:



