KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

Czechoslovak Trail / Stezka Československem

133142

Czechoslovak Trail / Stezka Československem měří 1700 km a skládá se ze dvou dálkových přechodů: Cesty hrdinů SNP napříč Slovenskem a Stezky Českem. Začíná nebo končí na nejzápadnějším bodě ČR a na konci Cesty hrdinů SNP, na Dukle. Vede v naprosté většině po pěších turistických značených trasách KČT a KST. V ČR prochází nejkrásnějšími a nejvyššími pohořími podél severní hranice (případně alternativně podél té jižní) a na Slovensku přes vícero pohoří podle historické Cesty hrdinů SNP jako jsou například Volovské vrchy, Nízké Tatry, Kremnické vrchy, či Bílé Karpaty. Tento trek nabízí vše, co si pod dálkovou trasou představíte: krásné hory a pohoří, nádherné vrcholy, nekonečné výhledy a mnoho skrytých míst k objevení.

Czechoslovak Trail/ Stezka Československem iniciovali nadšenci, kteří se starají o Cestu hrdinů SNP a Stezku Českem ve spolupráci s Klubem slovenských turistů a Klubem českých turistů. Jeho cílem je umožnit zážitky z putování po pěších dálkových tras v našich krásných slovenských a českých horách za dodržení lokálních podmínek pobytu v přírodě a Leave No Trace principů tak, aby i ti, kteří půjdou po nás, měli šanci si užít nepoškozenou přírodu v celé své kráse.

Na místech, kde se Cesta hrdinů SNP setkává se Stezkou Českem vzniknou do budoucna rozcestníky a setkávací místa tak, aby se zde mohli potkávat i turisté, kteří třeba putují dále po svém treku a nesměřují přes hranice.

Veškeré mapy a informace o pobytu, itineráře, tipy, jak na to a tak dále na slovenské straně naleznete přímo na webových stránkách Cesty hrdinů SNP, a na straně české na webových stránkách Stezky Českem.

Na těchto stránkách naleznete hlavní pravidla pro absolvování treku, pravidla chování v přírodě a odkazy na důležité zdroje, které můžete využít předtím než vyrazíte.

Přejeme, ať vám to šlape!

Tým Cesty hrdinů SNP a Stezky Českem společně s Klubem českých turistů a Klubem slovenských turistů

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte