KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

Grantový program Plzeňského Prazdroje s názvem „Radegast lidem“ opět podpořil tuzemskou turistiku

131866

V roce 2019 obdržel Klub českých turistů od grantového programu Plzeňského Prazdroje (program Radegast lidem) grant na úpravu vrcholu Lysé hory v Beskydech. Hlavním smyslem projektu byla úprava turistického inventáře, který se nachází na samotném vrcholu Lysého hory. Donedávna zde turisté nacházeli rozpadající se dřevěné lavičky, zbytky dřevěného hrazení, které měly vymezovat pásmo volného vstupu a začátek národní přírodní rezervace Mazák a čtyři rozhledová místa s vybledlými panoramatickými mapami.

Díky získanému grantu byla výhledová místa nově opravena a byla vybudována tři další. Na výhledových místech dnes najde turista nové panoramatické mapy s popisem významných míst. Dřevěné zábradlí vymezující prostor NPR Mazák bylo opraveno nebo zcela nově vybudováno. Rovněž byly opraveny dřevěné části laviček, které jsou na vrcholu Lysé hory vystaveny místnímu horskému počasí, takže je nutná jejich častější údržba.  

Projekt byl rozdělen na dvě části, přičemž se pro rok 2021 počítalo s citlivou úpravou povrchů vrcholové partie. K tomuto záměru byla přizvána SCHKO Beskydy a Moravskoslezský kraj. Bohužel virová pandemie druhou část projektu zbrzdila, nicméně se s tímto záměrem počítá v dalších letech.

Projekt byl podpořen částkou 300 000,- Kč a nám nezbývá než poděkovat Plzeňskému Prazdroji za skvělou myšlenku jejich grantového programu „Radegast lidem“ který každý rok přispívá na projekty místních organizací sloužící například podpoře tuzemské turistiky.

KČT 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte