KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

Klub Českých turistů a Správa Národního parku České Švýcarsko mají novou dohodu o spolupráci

133373

Předseda Klubu Českých turistů Vratislav Chvátal a ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko Pavel Benda 14. 1. 2022 podepsali dohodu o spolupráci při zřizování, značkování, udržování a změnách turistických tras na území CHKO Labské pískovce a Národního parku České Švýcarsko. Ta upřesňuje podmínky pro značení a údržbu turistických tras v obou chráněných územích, a také nastavuje vzájemnou komunikaci mezi oběma organizacemi. Dnes podepsaný dokument nahradil dohodu dřívější, z května roku 2000.

Na území CHKO Labské pískovce i Národního parku České Švýcarsko se návštěvníci, podobně jako v celé České republice, orientují především díky jednotné metodice značení turistických tras, kterou Klub Českých turistů vyvinul a v praxi ji na území České republiky využívá pro značení pěších, cyklistických i lyžařských tras. Právě prostřednictvím této sítě značených tras mohou návštěvníci zdejších chráněných území citlivě poznávat jejich přírodní význam i krásu.

Správa Národního parku České Švýcarsko a Klub Českých turistů úzce a úspěšně spolupracují v oblasti vedení a údržby turistických tras již od vzniku národního parku v roce 2000. Dnes podepsaná dohoda pokračování této spolupráce i po formální stránce zastřešuje pro příští roky.

Tomáš Salov - NP České Švýcarsko

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte