KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

Klub českých turistů vyzývá veřejnost k maximální obezřetnosti v lesích

133937


Aktuální situace v NP České Švýcarsko vyvolává diskuse, jaký je stav našich lesů. Co mohlo zabránit tak rozsáhlému požáru, jak se s tím příroda, dotčené skalní útvary, místní obyvatelé, podnikatelé a turismus obecně vypořádá.

Klub českých turistů vyzývá k obezřetnosti a odpovědnému chování v lesích a celkově v přírodě během léta, kdy se na turistických trasách vyskytuje mnoho lidí. Česká republika disponuje nejrozsáhlejší síťí turistického značení.  To vede k tomu, že v přírodě potkáváme mnoho lidí, kteří mají k přírodě hluboký vztah a vědí  jak se mají v lesích chovat.  Bohužel i osoby, které jsou bezohledné a svým chováním mohou způsobit znepříjemnění turistického zážitku v podobě nepořádku, hluku či vandalismu. V krajním případě může jejich neodpovědnost vést i k podobné katastrofě k jaké došlo v okolí Hřenska.

 

Nejezděte do Hřenska

V posledních týdnech panovalo na území ČR horké počasí. Za těchto podmínek je rizikem a nezodpovědností rozdělávat v lesích oheň mimo určená místa.  Mimořádná opatrnost je na místě především v oblastech jako je České Švýcarsko, kde nelze v těžce dostupném terénu suché stromy odstranit.  Obracíme se proto na veřejnost z výzvou, aby v těchto dnech oblast Hřenska nenavštěvovala.  Po zpřístupnění oblasti budou muset naši "značkaři" zkontrolovat a obnovit turistické značení na postižených místech a zapojí se do obnovy turistické infrastruktury.  V případě, že se lidé v této oblasti nacházejí, důrazně je žádáme, aby dbali pokynů příslušníků hasičských sborů, policie a Správy Národního parku České Švýcarsko. 

 

Krásnolipsko je bezpečné

Pokud hledáte náhradní variantu svých původních plánů při dovolené upozorňujeme, že požárem nebyla zasažena celá oblast. Bezpečná je například východní či jižní strana Národního parku - Krásnolipsko, Doubice, směr k Novému Boru. Zdejší turistické objekty jsou pro výletníky připraveny. Můžete sem bez obav přijet a v klidu prožít svoji dovolenou. 

 

Z oblasti turistického ruchu vám budeme i nadále průběžně přinášet další aktuální informace.

 

Za KČT, předseda Jiří Homolka, RNDr.

Foto: Václav Sojka, Deník

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte