KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

Kolem Česka - desetileté pěší putování podél hranic

130442

Říká se, že muži zabíjejí své sny tím, že je uskutečňují. V případě mladých cestovatelů Ivana Trögela  a jeho kamaráda Pepy Hebra se spíše jedná o velkou výzvu, kterou dali sami sobě. Obejít do deseti let Českou republiku po hranicích s okolními státy. Cesta je to dlouhá, téměř 2300 km a její velká část vede převážně v horách. Každý z obou cestovatelů má před sebou i různé osobní cíle, Ivan se například chystá oženit a založit rodinu.

Jak půjde skloubit osobní cíle a povinnosti s touto výzvou? Dokážou oba pánové v příštích deseti letech najít čas pro putování po hranicích? Ivan Trögel se rozhodl o své cestě psát deník a my jsme se rozhodli, že ho budeme průběžně zveřejňovat. Jejich pouť začala v září 2018, přičemž výchozím bodem svého putování zvolili město Náchod.

Jako motto celé akce uvádíme krátký úryvek z cestovatelského deníku, jehož první část najdete v příloze článku.

 „Když se nám narodí děti, půjde samozřejmě náš projekt na odstavné koleje. Ale i kdyby nám to trvalo let dvacet. Jednou ho dokončíme! Náš projekt není závod s časem ani honba za kilometry. Naším hlavním cílem je poznávat. Poznávat místa známá i neznámá, krásná i obyčejná, všední i tajemná. Hory i města, přírodu i industriál, památné stromy i domy. Jsme oba podobní blázni a zajímá nás prakticky všechno. Třešničkou na dortu je pak pro nás možnost poznávat, jak se lidem v pohraničních oblastech žije.“

KČT

PS: Na přiložené fotografii je Ivan Trögel  vpravo.

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte