KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

Lesy ČR nabízejí brigádu žákům a studentům lesnických škol

133404

Lesy ČR nabízejí brigádu žákům a studentům lesnických škol
 

Hradec Králové, 25. února 2022 – Získají zkušenosti v provozu, pomůžou s ochranou a obnovou lesa a něco si vydělají – žáci a studenti lesnických škol, kterým Lesy ČR opět nabízejí od května do září sezónní brigádu na lesních správách a závodech v celé republice.

„Zejména na kalamitních lesních správách, tedy aktuálně na Vysočině a v severních Čechách, uvítáme sezónní brigádníky, kteří pomohou s vyhledáváním napadených kůrovcových stromů, kontrolou lapáků a lapačů na kůrovce, asanací kůrovcového dříví i s obnovou lesa. Zaměstnáme je ale i v jiných regionech. Letošní mzda činí až 130 korun za hodinu,“ říká vedoucí personálního odboru Lesů ČR Šárka Matějíčková, podle níž bývá každoročně o tento program velký zájem.

Co je třeba udělat? Zaslat na e-mail brigada@lesycr.cz stručné CV s vybranou lokalitou. „Podmínkou je lesnické studium, plnoletost a také zájem o alespoň měsíční brigádu. Každému se ozveme,“ ujišťuje Matějíčková.  

Program Adjunktem na léto vyhlašují Lesy ČR už pátým rokem. Dosud tak podnik zapojil 621 studentů a řadu z nich po absolvování školy i zaměstnal.
Kontakt: Eva Jouklová – tisková mluvčí; Lesy ČR, s.p.; +420 725 257 900; eva.jouklova@lesycr.cz 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte