KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

Největší turistické razítko dorazilo do Věže muzea rekordů

133463

Ve čtvrtek 21. dubna dorazilo do Věže muzea rekordů v Pelhřimově největší turistické razítko. Na společné tiskové konferenci přímo v nejvyšším patře věže muzea bylo slavnostně propůjčeno a certifikováno.

Razítko o průměru 40 cm a výšce 25 cm znázorňuje symbol Klubu českých turistů a místo jeho zrodu - Vizovice. Vznik inicioval člen oblastního výboru KČT Zlínského kraje Ing. Miloslav Vítek. Jeho dřevěné části vyrobil truhlář Jaroslav Kudláček a linoryt raznice zhotovila akademická malířka paní Pavla Zigálová (oba aktivní členové KČT Vizovice).

Razítko převzal Ing. Josef Vaněk. Slavnostní tiskové konference se zúčastnil Zdeněk Jaroš, místostarosta Pelhřimova, Ing. Jaroslav Šlechta za vedení KČT a Ing. Miloslav Vítek. Kromě zástupců médií a dalších členů KČT  byl přítomen i rekordman Josef Holoubek, který dokázal v průběhu 30 dní, 16 hodin a 36 minut přejít území ČR tam i nazpět.

Razítko bylo představeno na celostátní turistické akci Poslední puchýř v r. 2010 ve Vizovicích a bylo propůjčeno do turistického muzea v Bechyni, kde bylo 12 let. U příležitosti 100 let vzniku republiky a 130 let vzniku KČT bylo propůjčeno Národnímu muzeu v Praze a vystaveno v Památníku na vrchu Vítkov na Žižkově.

Turistická razítka provází "skalní" turisty a jsou nejen vzpomínkou, ale také dokladem o dosažených cílech.

Ing. Miloslav Vítek 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte