KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

Obnova stromů v chatovém táboře KČT Jinolice u Prachovských skal

131829

Místopředseda KČT, člen Vedení, ředitel společnosti TRASA a pracovníci sekretariátu ústředí, společně s nájemcem chatového tábora včera vysázeli 59 vzrostlých stromů, na místo vloni vykácených smrků, které napadl kůrovec. Účelem výsadby nových stromů bylo nahradit vykácená místa, která dotváří přírodní vzhled okolí Jinolických rybníků.

V budoucnu by zde tyto stromy měly vytvořit přirozená stinná zákoutí pro návštěvníky kempu. Výsadba byla konzultována s odborníkem, který musel celý areál podrobně projít a určit druhovou skladbu vysazovaných stromů. Ta byla velice pestrá, neboť se některé stromy sázely doslova u rybníka. Naopak další stromy pak byly osazovány samostatně na slunná místa s úmyslem, aby se z nich v budoucnu staly tzv. soliterní stromy. V rámci včerejší akce se tak celkově podařilo vysadit 15 ks javorů, 8 ks habrů, 8 ks vrb, 8 ks olší, 10 ks jeřábů, 10 ks třešní. K těmto stromům přibyde ještě 12 ks modřínů, u kterých se čeká, až opadají.

Počasí nám přálo, nepršelo, a práce nám šla od ruky tak, že jsme byli za 5 hodin se vším hotovi.  Z chatového tábora jsme odjížděli s dobrým pocitem, že jsme udělali kus práce, která měla smysl. Všichni doufáme, že se stromky ujmou.

Na výsadbu se podařilo získat nadační příspěvek z grantového programu ŠKODA stromky, který pokryl nákup vzrostlých stromů. Techniku na vykopání děr, kůly, uvazovací prostředky a další výdaje pak hradil KČT ze svého rozpočtu na chaty.

KČT 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte