KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

Slavnostní představení knihy Chaty Klubu českých a československých turistů, 2. díl

133522


V úterý 14. června 2022 v 18.00 hod. byla v Lichtenštejnské paláci v prostorách Hudební a taneční fakulty AMU v Praze 1, Malostranské náměstí slavnostně představena a pokřtěna druhá kniha z třídílného díla, který autor Ing. Jan Havelka nazval Chaty Klubu českých a československých turistů. V druhém dílu je popsána historie 38 chat a útulen (u některých také současnost) postavených KSČT v období 1929 až 1938. Publikaci formátu 17 x 23,5 cm o rozsahu 320 stran s vazbou V8 vydalo Vydavatelství horské literatury ALPY PRAHA v Praze 5.

Na slavnostním večeru bylo přítomno i několik mimořádných osobností našeho veřejného života v čele s předsedou senátu panem Milošem Vystrčilem a senátorem panem Zbyňkem Linhartem. Setkání se zúčastnilo i celé současné vedení KČT v čele v předsedou J. Homolkou, novináři - členové asociace FIJET a České asociace novinářů, mnoho přátel turistiky a pozvaných hostů.
U křtu publikace šampaňským vínem asistovali kromě autora publikace a předsedy senátu i pozvaní chataři KČT Vladimíra Meislová (Prachovské skály), Irena Rošická (Chata v Prášilech), Petr Bárta (Brádlerovy boudy) a Martin Stiller (chata Prašivá).

Slavnostní atmosféru příjemného a přátelského večera zvýraznilo i pěvecké vystoupení Barbory Přechové, která zazpívala árie z muzikálů West Side Story a Šachy. Neformální setkáni, na kterém bylo registrováno 60 účastníků z celého Česka, moderovala redaktorka Českého rozhlasu paní Světlana Lavičková.

Kniha Chaty Klubu českých a československých turistů (1929-1938) bude na knižní trh uvedena ve druhé polovině června 2022. Prodejní cena publikace je 489 Kč, registrovaní členové KČT mohou získat knihu u vydavatele za zvýhodněnou cenu 343 Kč. Objednání bude možné na adresách: turista@lideahory.cz a mapis@mapis.cz nebo na e-shopu shop.alpy.cz.

Text: Ladislav Jirásko
Foto: Ladislav Novák 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte