KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

« zpět

Soutok patří také vám – diskutujte na novém portálu a na sítích www.soutokvsem.cz

131893

Hradec Králové, 9. prosince 2020 – Lesy České republiky dnes zahájily provoz diskusního webového portálu SOUTOK VŠEM. Zároveň vyzývají odborníky a veřejnost k diskusi na sociálních sítích. Také touto netradiční formou chce podnik moderovat výměnu názorů mezi lesními hospodáři, ekology i občany a vyjasnit si tak, co je při péči o krajinu a unikátní komplex lužních lesů na jižní Moravě možné a nutné.

Podnik hospodaří na soutoku řek Moravy a Dyje, v krajině, jejíž dnešní obraz je výsledkem třistaletého působení lesníků – lichtenštejnských a dnes státních. Je mnoho různých názorů a vizí, jak o tento unikátní kus naší krajiny pečovat a jak v něm hospodařit. Na Soutoku se už desítky let střetávají, a mnohdy vzájemně vylučují, zájmy různých subjektů. Přitom se ale zapomíná, že Soutok patří všem a že je tedy třeba se domluvit a najít kompromis. Také proto letos zahájily Lesy České republiky diskusní program zaměřený právě na Soutok. „Zajímají nás všechny názory, proto jsme připravili webovou debatní platformu. Dáváme stejný veřejný prostor místním samosprávám, lidem, kteří v oblasti žijí nebo mají pozemky, zástupcům různých hnutí a spolků, ekologům, návštěvníkům z celé republiky a samozřejmě i lesníkům a ekologům. Vítáme férovou diskusi, při které můžeme vysvětlit naše lesnické postupy včetně způsobu ochrany přírody,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček a dodal: „Podnik jako odpovědný odborný hospodář musí stále vyvažovat tři základní pilíře lesnického hospodaření – ekonomický, ekologický a rekreační. Jen tak je možné o oblast na Soutoku pečovat. S ohledem na přírodu, veřejné zájmy i finance. I to je třeba vnímat a pochopit.“
Lesy ČR uvádějí informace o svých programech, které mají na Soutoku prokazatelné výsledky, jako například Vracíme vodu lesu, a vyzývají veřejnost, aby se na vlastní oči přišla přesvědčit, jak státní lesy na Soutoku hospodaří. Podnik v místě připravuje na příští rok sérii „kulatých stolů“, setkání s odborníky, ekology, zástupci místní samosprávy i s občany.

#soutokvsem: „S přírodou se nemůžeme přetlačovat. Přírodu musíme pochopit…“

Kontakt: Eva Jouklová – tisková mluvčí; Lesy ČR, s.p; +420 725 257 900; eva.jouklova@lesycr.cz

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte