KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

Cykloturistika

Sekce cykloturistiky je součástí Programové rady KČT. V současné době má pět stálých členů pod vedením Josefa Sýkory z oblasti Plzeňského kraje. V náplni své práce má propagaci druhého nejrozšířenějšího přesunu po klasickém a nejrozšířenějším pěším chození - jízdu na kole, případně koloběžce.

Pravidelně jsou sledovány a vyhodnocovány dvě cykloturistické soutěže – Přebor v cykloturistické aktivitě – ve zkratce PCA, též zvaný „Výletovka“. Každý rok se do ní zapojuje zhruba tisícovka jednotlivců a 30 až 40 odborů KČT a oddílů Tělovýchovných jednot. Cílem soutěže je zjednodušit plnění výkonnostního odznaku cyklo přesunu a to formou celostátní soutěže jednotlivců a kolektivů spojené s každoročním vyhodnocováním těch nejúspěšnějších v jednotlivcích a kolektivech. Soutěže se netýkají stále oblíbenějších a pohodlných elektrokol a kol s pomocnými motůrky.

Podobnou soutěží je i Česká cykloliga, která sleduje trošku jiný cíl – pravidelné celoroční ježdění na kole odměněné barevně rozlišenými vkusnými odznaky. Této soutěže se zúčastňuje kolem dvou stovek cyklistů.

Mezi další aktivity sekce cykloturistiky patří spolupráce na pořádání celostátních cyklosrazů ve dvouletých cyklech. Ten zatím poslední se konal ve dnech 26. - 28. května 2017 v Plzni. Byl v podstatě náhradním řešením, protože původní pořadatelé z Prahy kvůli technickým potížím pořadatelství odmítli. V Plzni se tím pádem cyklisté znovu sešli po jedenácti letech a měli možnost zjistit, co se za ty roky pro cykloturisty změnilo k lepšímu.

 

Josef Sýkora, předseda sekce

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Další partneři

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte