KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

Dálkové pěší mezinárodní trasy

Dálkové pěší mezinárodní trasy v ČRŠel poutník krajinou, vyrazil od břehů Atlantiku a na konci cesty si umyl nohy v Černém moři u Slnčev Brjagu. Na své cestě prošel Španělskem, Francií, Belgií, Lucemburskem, Německem, Českem, Polskem, Slovenskem, Maďarskem, Rumunskem a Bulharskem. Kráčel po dálkové pěší mezinárodní trase E3.

Po našem území vedou tři dálkové pěší mezinárodní trasy: zmíněná E3 a dále E10 a E6. 

E3

Trasa E3 začíná v Santiagu de Compostela, na naše území vstupuje přechodem – Schirnding – Pomezí, rázuje si to Krušnými horami kolem Hřenska na Jizerky, Lužické hory a ke Krkonoším, u Harrachova si odskakuje do

polského Walbrzychu a překračuje Soví hory. Vrací se k nám v masivu Králického Sněžníku, pokračuje přes Jeseníky a Suchdol nad Odrou do Beskyd, odkud mizí na Slovensko. Končí na Kap Emine na bulharských březích Černého moře.

E6

E6 naše území jen tak olízne a spěchá dál. Její počátek lze nalézt na březích Baltského moře v Nortälje poblíž Stockholmu. K nám se dostává rovněž přechodem na Pomezí, vede přes Mariánské Lázně a Šumavou k hraničnímu přechodu Alžbětín, kde počíná její trasa Rakouskem. Dále směřuje na Balkán a končí v thrácké Dikelle (Řecko).

E10

Zato E10 Česko málem půlí. Rodí se na Kap Arkona na Rujáně, německým územím se dostává k Varnsdorfu, překračuje České středohoří, míří do Prahy a dále přes Brdy (v německých materiálech se jmenují Brdywald). Na řadě jsou České Budějovice a hraniční přechod ve Studánkách. Tato trasa k moři nedorazila a zřejmě vysílena umírá v Bolzánu.

 
 
 
 
 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte