KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

Elektronická turistika

Elektronická turistika (e-turistika), přestože vznikla poměrně nedávno, má všechny předpoklady stát se fenoménem 21. století. Její podstatou je využívání moderních technologií při klasické turistice, ať už pěší, vodní, lyžařské či jiné. Rozsah jejich použití je velmi široký od prostého plánování e-tras za pomoci mapového software na počítači přes využití GPS nástrojů a mobilních aplikací v terénu při navigaci až po prvky multimédií, virtuální a rozšířené reality, které pomohou zejména při poznávací činnosti během pohybu po autentických místech historických a jiných událostí a umožní účastníkům být za pomoci simulace „při tom“. Motivují však i k aktivní spoluúčastí cestou pořízení vlastních video, audio a fotomateriálů, jež jsou cenným suvenýrem, připomínajícím jedinečné zážitky. V neposlední řadě se touto cestou vydaly významné mezinárodní turistické organizace, kdy zejména mobilní aplikace IVV již plně nahrazuje klasické prostředky evidence – papíry a razítka.

V letošním roce se do rodiny příznivců e-turistiky oficiálně zapojil i Klub českých turistů založením pracovní skupiny e-turistiky při Programové radě KČT. Jejím titulárním předsedou je místopředseda KČT Zdeněk Cabalka, výkonným místopředsedou Jiří Pstružina. Prvním počinem nové pracovní skupiny byla účast na oslavách 130 let značení KČT, kdy k této příležitosti byly vytvořeny dvě nové zábavné hry (e-trasy) pro chytré mobily, věnované historii a současnosti značení, které jsou od té doby pro zájemce volně ke stažení na webu partnera www.geofun.cz. Pracovní skupina dále nabízí výměnu zkušeností i pomoc a poradenství při plánování e-pochodů nebo e-tras (kontakt: jpstruzina@centrum.cz).

Pro rok 2020 pracovní skupina připravuje nebo koordinuje pestrou paletu turistických, poznávacích i zážitkových akcí v rámci veřejných pochodů odborů KČT i samostatně, jejichž přehled najdete v tomto kalendáři. Pro aktivní e-turisty byl vytvořen program „ Dvacet ve dva dvacet“, kdy absolventi alespoň 20 akcí v příštím roce obdrží unikátní elektronický i tištěný diplom. Proto hledejte v kalendáři e-turistické akce, označené malým piktogramem chytrého mobilu!

Kontakt: předseda elektronické turististiky Ing. Jiří Pstružina: 725 749 561, email: jpstruzina@centrum.cz

Generální partner:

Hlavní parneři:


Další partneři:

Podpořte chaty Klubu českých turistů

Pro vaši případnou finanční podporu stačí jen kliknout na vybranou chatu. Souhrnný seznam všech chat najdete ZDE.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15