Rada Karlovarského kraje v červnu odsouhlasila udělení individuální dotace KKČT, oblast Karlovarský kraj ve výši 60 tisíc korun. Tu klub využil na další zlepšení doprovodné informační infrastruktury Hřebenové trasy Krušných hor – západ.
Nejvíc fyzické práce odvedli značkaři při montáži stojanů a osazení informačních panelů s mapou v terénu. Na všech nástupních místech od Hranic až po Horní Blatnou se tak dozvíte základní informace o průběhu navazujících etap, zajímavostech a s pomocí čtečky QR kódů si můžete rovnou stáhnout mapu do mobilu. Poslední mapa s informacemi bude s pomocí Města Boží Dar umístěna do letošních vánoc na zbrusu novém turistickém přístřešku u výchozího bodu turistických tras na západním okraji města (začátek NS Blatenský kanál, NS Božídarské rašeliniště Ježíškovy cesty a Karlovy stezky).
Časově a někdy i fyzicky náročná pak byla značkařská činnost na údržbě, kontrole, čištění a doplnění směrovek a místopisných tabulek na turistických informačních místech (TIM) o loga a texty k Hřebenové trase Krušných hor v úseku Kraslice – Boží Dar. Bylo nutné doplnit nebo i vytvořit nová turistická informační místa (TIM) o směrovky a místopisné tabulky (Přebuz, Rolava – most, Pod Čertovou horou, Rolava – u pomníku, Jelení vrch, Fišerův pramen, Odbočka ke Špičáku).
Počasí už letos další pokračování úprav Hřebenovky neumožňuje, a tak další úpravy značení v úseku Tisovský vrch – Nové Hamry – Pernink budou muset počkat na jarní a letní období příštího roku.
Projekt je zaměřený na pěší turistiku, která je čím dál populárnější a pomáhá s rozvojem lokálních služeb a podniků. Pestrá trasa Hřebenovky zahrnuje Přírodní park Halštrov, Přírodní park Kamenné vrchy na Chebsku a západní oblast Krušných hor. Nabízí zejména turistům dálkovou pěší trasu s možností pěší turistiky po trase samotné, ale i zajímavé okružní výlety v česko-saském příhraničí a poučení (viz např. časopis TURISTA 11/2022). Výzvou podnikatelskému sektoru, krajským institucím i místním samosprávám jsou ale problematická témata jako např. dopravní obslužnost, možnosti ubytování či stravování, informační body i odpočinková místa. A nás těší, že (alespoň v části Krušných hor) tuto problematiku zahrnuje také právě dokončovaná Územní studie Krušné hory – západ (dostupnost rekreace).
Karlovarský kraj, Odbor kultury, památkové péče, lázeňství a cestovního ruchu Karlovarského kraje i Destinační agentura ŽIVÝ KRAJ patří k dlouhodobým partnerům KČT, oblast Karlovarský kraj a úzce spolupracujeme. Osobně už víc jak dvacet let dohlížím na to, aby se loga kraje a destinační agentury uváděla na tištěných i elektronických materiálech odborů i oblasti KČT, na webu oblasti, kde mimo jiné poskytujeme informační servis o aktivitách Karlovarského kraje a dalších organizátorů akcí v oblasti cestovního ruchu a velmi dbáme o to, aby se o Karlovarském kraji psalo i v časopise TURISTA.