KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

Mezinárodní turistika

Mezinárodní sekce KČT se snaží navazovat partnerství se zahraničními turistickými kluby a podporovat vzájemné kontakty. KČT je členem Evropské asociace turistických klubů (ERA-EWV-FERP), kde členové naší sekce reprezentují zájmy KČT a také sledují nové trendy v oblasti turistiky v celé Evropě. Jedním z nich je např. vznik moderních (certifikovaných) pěších tras. ERA-EWV-FERP dále organizuje celoevropská setkávání turistů EURORANDO, které se v roce 2006 konalo v Českých Budějovicích.

 

Partnerské mezinárodní turistické organizace

IVV (Internationaler Volkssportverband)

 je Mezinárodní organizace pro lidový sport.

V současné době sdružuje 41 států z celého světa. Zabývá se pořádáním turistických akcí, které nemají výkonnostní charakter. Smyslem a cílem těchto akcí je poskytnout možnost nenáročné fyzické aktivity v přírodním prostředí zájemcům ze všech věkových kategorií.

Účastníci také mohou získat odměnu či ocenění v podobě diplomů, odznaků a nášivek.

Česko je pod hlavičkou Klubu českých turistů řádným členem této organizace od roku 1995. Od roku 2010 je Česko rovněž členskou zemí IVV Evropa, evropské odnože celosvětové organizace IVV, která v současné době sdružuje 16 států z celé Evropy.

Turisté, členové KČT, mohou podmínky IVV plnit na akcích jak v Česku, tak i v zahraničí. V Česku je každoročně pořádáno cca 300 akcí IVV, většinou turistických pochodů KČT, na nichž je možno podmínky IVV plnit.

Každoročním vyvrcholením aktivit IVV je pořádání IVV olympiád. V pravidelných dvouletých cyklech se střídají olympiády světová, evropská (Europiáda) a asijská (Asiapiáda), v přípravě je i americká (Amerikapiáda). V roce 2020 se uskuteční 5. Europiáda IVV, pořádaná v rakousko-italské spolupráci, v Sillianu v Rakousku a 5. Asiapiáda v ruském Vladivostoku. V roce 2021 proběhne 17. IVV Olympiáda v jihokorejském Soulu.

Více informací o IVV naleznete na oficiální stránce: www.ivv-web.org

Přehled akcí IVV z celého světa pak na stránce: www.ivv-online.org

Další informace o akcích IVV v Česku jsou uvedeny na stránkách Sekce IVV - IML Klubu českých turistů www.kct.cz/sekce-ivv-iml

 

 

 

 

IML (International Marching League),nově IML - WA (International Marching League - Walking Association)

je Mezinárodní pochodnická liga.

V současnosti sdružuje 29 akcí z 26 zemí z celého světa. Každý stát může reprezentovat pouze jeden vícedenní pochod s výjimkou rozlehlých zemí jako jsou USA, Čína a Japonsko. Česko bylo přijato za člena IML–WA v roce 1996 a již v září 1996 se konal první pochod IML „Jede Kudrna okolo Brna“. Tento dvoudenní pochod se koná vždy poslední víkend v září a tradičně patří mezi významné akce KČT.

Účastí na akcích IML mohou turisté jako odměnu získat medaile nebo IML tituly Evropský chodec, Panpacifický chodec, Mezinárodní mistr chodec nebo Světový chodec.

Bližší informace jak o pochodu „Jede Kudrna okolo Brna“, tak o plnění podmínek IML získáte na stránce pochodu: www.iml-czech.com 

Více informací o IML a akcích IML pak na oficiální stránce: www.imlwalking.org 

 

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Další partneři

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte