KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

alpine

Pěší turistika

Členové sekce pěší turistiky se účastní jednání a významných turistických akcí pěší turistiky pořádaných v ČR a SR, jako jsou akce DP „Poslední puchýř“, Mezinárodní a české letní turistické srazy a také Setkání příznivců časopisu Krásy Slovenska. Na akcích se vzájemně informujeme o novinkách a podporujeme nové formy turistiky. Členové sekce jsou aktivně zapojeni do činnosti KČT v místě svého bydliště jako předsedové odborů KČT, oblastí KČT či jako členové oblastních výborů KČT.

Ročně proběhnou minimálně tři jednání sekce pěší turistiky, převážně spojené s účastí na turistické akci. V uplynulém roce 2018 jsme vyhlásili nový TTO k výročí 130 let KČT a 100 let ČR. V průběhu roku jsme zajišťovali vydávání dalších turistických odznaků: Turistická 200, Vystup na svůj vrchol, TTO Poslední puchýř. V této aktivitě budeme nadále pokračovat na vybraných turistických akcích.

V nastávajícím volebním období jsou našimi hlavními úkoly - příprava semináře lektorů pěší turistiky, uspořádání každoročního setkání (semináře) zástupců pěší turistiky z oblastí či krajů na tradiční turistické akci DP „Poslední puchýř“, včetně udržení tradice pořádání této akce. Aktivně pomáháme pořadatelům turistických akcí, aktualizujeme metodické materiály na webu KČT, řešíme podmínky plnění odznaku výkonnostní pěší turistiky.

Jiří Franc, předseda sekce pěší turistiky

 

Aktuální informace

Termíny a místa vyzvednutí odznaků sekce pěší turistiky 2019.

Z technických důvodů je zrušena v neděli 16. 6. 2019 akce „Piknik v Botanické zahradě“, kde měl být odpoledne výdej odznaků sekce pěší turistiky. Náhradní termín výdeje odznaků bude v sobotu 22. 6. 2019 ve Sv. Janu pod Skalou v rámci oslav 130 let turistického značení.            Dále je zrušen výdej odznaků v sobotu 19. 10. 2019 v Nepomuku v rámci akce „Podzim pod Zelenou Horou“.  Na podzim bude výdej odznaků v sobotu 16. 11. 2019 v Olomouci na akci „Za posledním puchýřem“ a po domluvě v Praze v Infocentru nebo na nějaké akci, které se zúčastním, ale nebude zde oficiálně výdej.

Odznak ke 130. letům KČT, který je vydáván zdarma od listopadu 2018 je v současné době rozebrán a je objednána jejich další výroba. V sobotu 22. 6. 2019 ještě nebudou dispozici z důvodu výroby.

Kalendář turistických akcí Česká republika vychází jednou ročně na podzim, ve kterém byly vydány termíny výdejů odznaků, nicméně změny v průběhu roku jsou možné. Doufáme, že jsme vám tím nezpůsobili komplikace.

Za sekci pěší turistiky Ing. Klára Zezulová

 

Generální partner

Další partneři

  • Větší partneři
  • Partnerské spolky
  • Partnerské instituce, organizace a firmy
  • Mediální partneři

všichni partneři »