KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

Běžecká turistika

BĚŽECKÁ TURISTIKA je doplňková aktivita v programu KČT. Představuje sportovní alternativu pro turisty a amatérské běžce, kteří nemají ambici porovnávat své výkony s ostatními a dosahovat nejlepších výsledků, ale kteří mají běh rádi a přináší jim radost a uspokojení. Cílem účastníků turistických běhů pořádaných v rámci vybraných turistických pochodů proto prvoplánově není dosažení nejrychlejšího času, ale absolvování trasy ve stanoveném časovém limitu, který účastníkovi dovolí, aby při relativně volném tempu registroval i turistické zajímavostí na trase. BĚŽECKÁ TURISTIKA je tedy turistickým během pro radost a zdraví na krátkých trasách rychlostí 1 km za 6 - 10 minut podle výškového profilu trasy.

Účast turistů na akcích zařazených do projektu BĚŽECKÁ TURISTIKA zatím nenarůstá nijak „masově“, ale přesto je dokladem toho, že běh je turistům blízký. Věříme, že tato organizační forma postupně přiláká i některé naše členy a také neorganizované běžce „hobíky“.

Běžecká turistika 2020

Je to již osm let, kdy jsme turistům a amatérským běžcům poprvé nabídli možnost zúčastnit se některé z akcí tehdy nově vzniklého projektu BĚŽECKÁ TURISTIKA. Od vzniku projektu je jeho hlavním partnerem společnost Hervis Sport a bude tomu tak i v nadcházející běžecko-turistické sezóně v roce 2020. Proto hned v úvodu této informace děkuji všem pořadatelům turistických běhů za spolupráci a společnosti Hervis sport za pomoc při propagaci akcí a za poskytnutí turistických cen.

 

Smyslem projektu BĚŽECKÁ TURISTIKA není konkurovat masově navštěvovaným a komerčně podporovaným atletickým běžeckým závodům, ale naopak nabídnout rekreačním běžcům – „hobíkům“ - z řad členů KČT i neorganizované veřejnosti možnost proběhnout se v přírodě bez stresu z měření času a startovních čísel. Cílem účastníků běžecké turistiky proto nutně nemusí být dosažení nejlepšího času, ale především radost z běhu a ze setkání s lidmi stejného zájmu. Běžecká turistika je turistický běh pro radost a zdraví v přírodě na trasách do 15 km průměrnou rychlostí 1 km za 6–10 minut podle výškového profilu a délky trasy. Důležitou podmínkou pro účast na akcích běžecké turistiky je váš dobrý zdravotní stav a dodržení předepsané trasy. Pro níže uvedené akce běžecké turistiky (turistické běhy) poskytne společnost Hervis sport opět kvalitní turistické ceny nebo dárkové poukázky pro nákup libovolného zboží v síti prodejen Hervis sport. Ceny nejsou určeny pro první tři nejrychlejší, ale pro kteréhokoliv z účastníků, který splní pořadatelem stanovený „turistický“ limit pro absolvování trasy. Ten je stanoven tak, aby účastníkům běhu při turistickém tempu dovolil vnímat trasu a zajímavosti v jejím okolí. Podmínkou pro zařazení do losování o tři ceny od společnosti Hervis sport (pouze na níže uvedených akcích) je dodržení pořadatelem stanoveného časového limitu a vyplnění registračního kupónu pro účely losování.

 

Za účelem zvýšení povědomí o turistických bězích znovu vyzýváme pořadatele turistických pochodů KČT, aby na „svém“ pochodu podle místních podmínek připravili také trasu pro běžeckou turistiku, anebo pro tento účel nabídli zájemcům o turistický běh jednu z kratších tras pro pěšáky. V tomto případě doporučujeme, aby běžci vyrazili ještě před pěšáky, aby nedocházelo ke kolizím na trase.

Milí turisté, věřím, že přijmete moje pozvání a využijte alespoň některou z akcí BĚŽECKÁ TURISTIKA

Vratislav Chvátal, předseda sekce běžecké turistiky KČT a supervizor projektu

 

Termíny běhů v roce 2020 (propozice budou postupně zveřejňovány na www.kct.cz)

 

1.21. 3.Za jarním sluníčkemPraha
2.4. 4.Za povidlovým koláčemBenešov
3.4. 4.Do Okoře bez ořeKralupy na Vltavou
4.18. 4.Aprílová půlkaStarý Bydžov
5.18. 4.Přerovský vandrPřerov
6.9. 5.Přes tři hradyPotštejn
7.9. 5.Májovým ChebskemCheb
8.14. 6.Piknik v botanickéPraha
9.5. 9.Havlíčskobrodská 50Havlíčkův Brod
10.12. 9.Lanškrounská kopaLanškroun
11.19. 9.Po stopách kocoura MikešeMnichovice
12.19. 9.Starostenská desítkaPlesná u Chebu
13.31. 12.Silvestrovský běh na LoretuCheb

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  

Další partneři

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte