KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

Běžecká turistika

BĚŽECKÁ TURISTIKA je doplňková aktivita v programu KČT. Představuje sportovní alternativu pro turisty a amatérské běžce, kteří nemají ambici porovnávat své výkony s ostatními a dosahovat nejlepších výsledků, ale kteří mají běh rádi a přináší jim radost a uspokojení. Cílem účastníků turistických běhů pořádaných v rámci vybraných turistických pochodů proto prvoplánově není dosažení nejrychlejšího času, ale absolvování trasy ve stanoveném časovém limitu, který účastníkovi dovolí, aby při relativně volném tempu registroval i turistické zajímavostí na trase. BĚŽECKÁ TURISTIKA je tedy turistickým během pro radost a zdraví na krátkých trasách rychlostí 1 km za 6 - 10 minut podle výškového profilu trasy.

Účast turistů na akcích zařazených do projektu BĚŽECKÁ TURISTIKA zatím nenarůstá nijak „masově“, ale přesto je dokladem toho, že běh je turistům blízký. Věříme, že tato organizační forma postupně přiláká i některé naše členy a také neorganizované běžce „hobíky“.

Běžecká turistika 2019

Již posedmé nabízíme turistům a amatérským běžcům možnost zúčastnit se některé z akcí v rámci klubového projektu Běžecká turistika, který i v roce 2019 podpoří firma HERVIS SPORT dodáním turistických cen. Na zájemce čeká opět několik turistických běhů pořádaných v rámci pochodů KČT v různých místech ČR. Posláním projektu BĚŽECKÁ TURISTIKA není konkurovat zavedeným a komerčně podporovaným běžeckým závodům, ale naopak nabídnout rekreačním běžcům nejenom z řad členů KČT možnost proběhnout se v přírodě bez obavy z měření času a stresu ze startovních čísel.
Cílem pro účastníky běžecké turistiky není dosažení nejlepšího času, ale radost z běhu a účasti na akci.
Běžecká turistika je tedy turistický běh pro radost a zdraví v přírodě na kratších trasách do 15 km průměrnou rychlostí 1 km za 6 – 10 minut podle výškového profilu a délky trasy. Pouze jako motivační doplněk je pro níže uvedené akce stanoven časový limit, který by ale měl účastníkovi dovolit, aby byl i při běhu schopen vnímat i zajímavostí na trase běhu.
Na podporu propagace a zvýšení zájmu o toto zpestření turistických pochodů vyzýváme pořadatele, aby na „svém“ pochodu podle místních podmínek připravili také trasu pro běžeckou turistiku, anebo pro tento účel nabídli zájemcům o turistický běh jednu z kratších tras pro pěšáky. V tomto případě doporučujeme, aby běžci vyrazili ještě před pěšáky, aby nedocházelo ke kolizím na trase.
Podmínkou pro účast na akci běžecké turistiky je dobrý zdravotní stav a dodržení předepsané trasy. Podmínkou pro zařazení do losování o tři turistické ceny od firmy HERVIS SPORT (pouze na níže uvedených akcích!) je dodržení pořadatelem stanoveného časového limitu a vyplnění registračního kupónu.
Milí turisté, využijte příležitost k zdraví prospěšnému pohybu a přijměte naše pozvání. Budeme potěšeni, pokud si najdete čas a zúčastníte se některé z akcí BĚŽECKÁ TURISTIKA 2019. Propozice budou postupně zveřejňovány na www.kct.cz

1/    23. 3.     Za jarním sluníčkem                  Praha                                      mapa běhu
2/    30.3.     Za povidlovým koláčem             Benešov                                 mapa běhu
3/    6. 4.      Do Okoře bez oře                          Kralupy nad Vltavou          propozice k pochodu
4/    13. 4.    Aprílová půlka                              Starý Bydžov
5/    20. 4.    Přerovský vandr                          Přerov
6/    11. 5.     Přes tři hrady                               Potštejn, Žamberk
7/    11. 5.     Májovým Chebskem                   Cheb
8/    16. 6.    Piknik v botanické                      Praha
9/    7.9.       Havlíčkobrodská 50                    Havlíčkův Brod                     mapka a propozice
10/    14. 9.   Lanškrounská kopa                    Lanškroun                             mapka a propozice
11/    14. 9.    Po stopách kocoura Mikeše     Mnichovice                           mapka a propozice 
12/    21. 9.    Starostenská desítka                Plesná u Chebu                     mapka a propozice
13/    31. 12.  Silvestrovský běh na Loretu    Cheb

Předem děkuji všem pořadatelům za spolupráci, firmě HERVIS sport za pomoc při propagaci akcí a za poskytnutí turistických cen a účastníkům běhů za přízeň.
Vratislav Chvátal, supervizor projektu

 

Generální partner

Hlavní partneři


Další partneři

Podpořte

DMS

Podpořte