KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

Běžecká turistika

BĚŽECKÁ TURISTIKA je doplňková aktivita v programu KČT. Představuje sportovní alternativu pro turisty a amatérské běžce, kteří nemají ambici porovnávat své výkony s ostatními a dosahovat nejlepších výsledků, ale kteří mají běh rádi a přináší jim radost a uspokojení. Cílem účastníků turistických běhů pořádaných v rámci vybraných turistických pochodů proto prvoplánově není dosažení nejrychlejšího času, ale absolvování trasy ve stanoveném časovém limitu, který účastníkovi dovolí, aby při relativně volném tempu registroval i turistické zajímavostí na trase. BĚŽECKÁ TURISTIKA je tedy turistickým během pro radost a zdraví na krátkých trasách rychlostí 1 km za 6 - 10 minut podle výškového profilu trasy.

Účast turistů na akcích zařazených do projektu BĚŽECKÁ TURISTIKA zatím nenarůstá nijak „masově“, ale přesto je dokladem toho, že běh je turistům blízký. Věříme, že tato organizační forma postupně přiláká i některé naše členy a také neorganizované běžce „hobíky“.

Běžecká turistika 2021

Partnerem projektu BĚŽECKÁ TURISTIKA je již 9 let společnost Hervis Sport. Bude tomu tak i v roce 2021.

V úvodu této „pozvánky“ ke sportovnímu pojetí pohybu přírodou děkuji všem pořadatelům turistických běhů za spolupráci a společnosti Hervis sport za pomoc při propagaci akcí a za poskytnutí turistických cen.

 

Běžecká turistika v rámci KČT nemá ambici konkurovat komerčně podporovaným a masově navštěvovaným atletickým běžeckým závodům, ale naopak nabídnout rekreačním běžcům – „hobíkům“ – z prostředí našeho klubu, ale i veřejnosti možnost běhu v přírodě bez stresu z měření času a startovních čísel. Hlavním motivem pro pořadatele, a věřím že i pro účastníky běžecké turistiky, je radost z pohybu a ze setkání s lidmi stejného zájmu. Běžecká turistika v tomto pojetí představuje turistický běh pro radost a zdraví v přírodě na trasách do 15 km průměrnou rychlostí 1 km za 6–10 minut podle výškového profilu a délky trasy. Důležitou podmínkou pro účast na akcích běžecké turistiky je váš dobrý zdravotní stav a dodržení předepsané trasy. Pro níže uvedené akce běžecké turistiky poskytne společnost Hervis sport turistické ceny, které nejsou určeny pro první tři nejrychlejší, ale pro kteréhokoliv z účastníků, který splní pořadatelem stanovený „turistický“ limit pro absolvování trasy. Ten je stanoven tak, aby účastníkům běhu při turistickém tempu dovolil vnímat trasu a zajímavosti v jejím okolí. Podmínkou pro zařazení do losování o tři ceny od společnosti Hervis sport (pouze na níže uvedených akcích) je dodržení pořadatelem stanoveného časového limitu a vyplnění registračního kupónu pro účely losování.

 

Při této příležitosti znovu vyzýváme pořadatele turistických pochodů KČT, aby na „svém“ pochodu podle místních podmínek připravili také trasu pro běžeckou turistiku, anebo pro tento účel nabídli zájemcům o turistický běh jednu z kratších tras pro pěšáky. Využitím našich existujících tras turistických pochodů také pro turisticky pojatý běh může na vaši akci i do KČT přilákat nové zájemce.

 

Milí turisté, budeme potěšeni, pokud přijmete naši výzvu a využijte alespoň některou z akcí BĚŽECKÁ TURISTIKA 2021.

Vratislav Chvátal, předseda sekce běžecké turistiky KČT a supervizor projektu

 

Termíny běhů v roce 2021 (propozice budou postupně zveřejňovány na www.kct.cz)

 

1.20. 3.Za jarním sluníčkemPraha
2.27. 3.Za povidlovým koláčemBenešov
3.27. 3.Do Okoře bez ořeKralupy na Vltavou
4.10. 4.Aprílová půlkaStarý Bydžov
5.17. 4.Přerovský vandrPřerov
6.8. 5.Přes tři hradyPotštejn
7.8. 5.Májovým ChebskemCheb
8.20. 6.Piknik v botanickéPraha
9.4. 9.Havlíčskobrodská 50Havlíčkův Brod
10.11. 9.Lanškrounská kopaLanškroun
11.18. 9.Po stopách kocoura MikešeMnichovice
12.18. 9.Starostenská desítkaPlesná u Chebu
13.31. 12.Silvestrovský běh na LoretuCheb

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Generální partner:

Hlavní parneři:


Další partneři:

Podpořte chaty Klubu českých turistů

Pro vaši případnou finanční podporu stačí jen kliknout na vybranou chatu. Souhrnný seznam všech chat najdete ZDE.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15