KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

120 let turistiky na hřebeni Gruně u horské chaty Sulov

131399

Závěrečná oslava dvacetiletého cyklu „Jubilea turistiky“ vyvrcholí dne 27. září 2020. Připomeneme si 120 let organizovaných aktivit v oblasti Bílého Kříže. Tato akce proběhne – jak jinak než turistikou – na celém hřebeni beskydského Gruně, který se nachází v obci Staré Hamry mezi masivem Lysé hory a hranicí se Slovenskem ve slezské části Moravskoslezských Beskyd, nazývané Zadní hory. Hřeben se táhne od horské osady Gruň k Bílému Kříži (Charbulák, Švarná Hanka, Bílý Kříž, Sulov, Daněk, Kysuce).
Tato hřebenová trasa není náročná, má malé převýšení, a když je dobrá viditelnost, odmění vás nádhernými výhledy, například na Malou Fatru, Chočské vrchy a Nízké i Vysoké Tatry.

Akce v neděli 27. září bude také vzpomínkou na Honzu Sládka († 18. 2. 2020), který byl  nadšeným badatelem a dokumentátorem  historie turistiky v Moravskoslezském kraji, zejména v Beskydech. Především však byl organizátorem všech akcí v letech 2000 až 2019, které připomínaly historii naší turistiky.

Za pořadatele
Břetislav Boháč

PS:  Upozornění od pořadatele.
ŽÁDÁME ÚČASTNÍKY AKCE  “Oslava beskydských turistických jubileí, Staré Hamry, hřeben Gruně“ VZHLEDEM K SOUČASNÉ EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACI, ABY SI NEZAPOMNĚLI VZÍT S SEBOU OCHRANNÉ ROUŠKY. DĚKUJEME ZA OHLEDUPLNOST A TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ.

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte