KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

« zpět

25. DAHLIE RALLYE

134712


Po delší odmlce se uskutečnila Dahlie Rallye opět v České republice. Dahlie Rallye byla založena Zdeňkem Vaňurou v Rožnově p. R., kde se konal i 1. ročník v roce 1997. V pořadí 25. setkání campistů a caravanistů států V4 z Česka, Polska, Slovenska, a Maďarska se uskutečnilo v termínu od 25. 8. do 28. 8. 2022 v Autokempingu Konopáč v Heřmanově Městci. Tento termín byl zvolen také proto, že se zde každoročně koná Bartolomějská pouť. Garantem pořádané akce byla Federace Campingu a Caravaningu ČR, z.s. spolu s Caravan Clubem Autoklubu ČR.

 

Po příjezdu u prezentace obdržela každá posádka tašku s propagačními materiály, doporučenými výlety do okolí a drobnými dárečky. Ve čtvrtek se konalo zasedání Prezídia DR. Letošní zasedání PDR bylo volební, kdy se volil prezident Dahlie Rallye. Na následující čtyři roky byl znovu zvolen pan Ĺubomír Kotras ze Slovenska. Ze zdravotních důvodů odstoupil z PDR zástupce Camping clubu Rožnov pod Radhoštěm pan Jan Kubáček, kterého vystřídal pan František Vídeňský. Jako nový člen sdružení DR byl přijat maďarský klub MHKK, který zastupuje paní Helena Burian.

 

Organizátoři připravili opravdu pestrý program.

Ve čtvrtek promítalo letní kino v areálu autokempinku novou českou komedii „Srdce na dlani“ a v učebně proběhl vzpomínkový večer s promítáním fotografií z předchozích ročníků DR, který komentoval Zbyněk Vaňura, účastník všech dosavadních ročníků. Společenský večer proběhl ve znamení country.

Na pátek byl připraven autobusový zájezd do Vysokého Mýta do muzea českého karosářství a do Nových Hradů na prohlídku tamního zámku a přilehlých zahrad, proběhl sportovní den a zábava pro děti a dospělé, přednáška o bezpečnosti silničního provozu a ukázka JSDH HM vyprošťování osob při dopravní nehodě.

V 19:00 proběhlo v letním kině zahájení 25. DR, kde zazněla státní hymna pořádající země, bylo představeno nové prezidium a předány upomínkové předměty pro odcházející členy. Prezident DR pan Ĺubomír Kotras poděkoval pořadatelům a popřál všem pěkné zážitky a zahájil samotné setkání. Přátelé z PZM pozvali na Evropské setkání, které pořádají v Krakově v květnu 2023.

Po zahájení DR bylo na programu divadelní představení „Princ a chuďas“ v provedení místního ochotnického spolku. Text byl přeložen pro diváky do maďarštiny i polštiny. Divadlo mělo velký úspěch.

V sobotu byl na programu další autobusový zájezd, tentokrát do Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem a do Pivovaru Pernštejn Pardubice. Dále proběhl organizovaný cyklovýlet po Železnohorském regionu, který byl připraven členem pořádající organizace, ale o vedení tohoto výletu byl požádán předseda našeho Camping clubu Zbyněk Vaňura. Zúčastnilo se nás celkem šest. Kromě zmiňovaného Zbyňka Vaňury, manželé Radek a Hanka Šedinovi a František a Lenka Vídeňští z CC Rožnov pod Radhoštěm a jediný mimorožnovský pan Ladislav Šroubek z CC Praha. Další posádka z našeho klubu, Perničtí – jelikož neměli sebou kola si udělali výlet na hrad Kunětická hora, který nám všem vřele doporučovali. V areálu kempu od sobotního rána do odpoledne probíhal prodejní trh rukodělných prací, v odpoledních hodinách se opékaly buřty a ochutnávalo pivo Pernštejn – vše v ceně účastnického poplatku.

V neděli proběhl závěrečný ceremoniál 25. Dahlie Rallye, kde byl slavnostně předán putovní valašský klobouk a valaška organizátorům 26. DR, která se uskuteční v Autokempingu Drienok, Mošovce na Slovensku v termínu od 31. 8. do 3. 9. 2023.

Součástí ukončení 25. DR bylo i vyhodnocení soutěží. Ve čtyřboji v družstvech se jako první umístilo družstvo Tři mušketýři (ČR), jako druhé družstvo Olejnik (PL) a jako třetí družstvo Montíci (ČR). V jednotlivcích Marek Danihelka, Petr (z Montíků) a Elzdleta Satora. Losovalo se také o pět předplatných časopisu Camping, Cars Caravans na rok 2023. Z našeho klubu štěstí přálo Františku Vídeňskému. Vítězům předal ceny pan Marek Výborný, poslanec parlamentu ČR.

 

Na závěr 25. DR byla sdělena statistika. Celkem se zúčastnilo 94 posádek / 188osob (ČR 32/58, PL 15/32, SK 38/78, H 9/20). Nejmladším účastníkem byl Szurpmi Kolos (H) 23. 4. 2020 a nejstarším účastníkem byla Zdena Kunčická (ČR) 31. 8. 1931. Prezident DR poděkoval všem za účast a pořadatelům za hladký průběh akce.

 

Akci přálo až na malé dešťové přeháňky krásné počasí a všichni jsme si to užili.

 

Lenka a František Vídenští

 

Generální partner:

Hlavní parneři:


Další partneři:

   

 

 

 

Tyto stránky používají Cookies, které pomáhají zjistit, jak jsou stránky využívány. Abychom mohli cookies používat, musíte nám to nejprve povolit.


Nastavení cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Nelze deaktivovat.
Analytické a reklamní cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a našich reklamních kampaní. Vypnutím ztrácíme možnost analýzy výkonu, optimalizace našich opatření i personifikaci.

Odmítnout