KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

Benešovská rokle 2020

131023

Již potřetí v novodobé historii se dne 12.9. 2020 v Benešově nad Ploučnicí uskuteční turistický pochod Benešovská rokle.

Start i cíl bude opět v Městském kině v Benešově nad Ploučnicí a turisté si budou moci vybrat z pěších tras 7 km, 9 km, 13 km, 16 km, 20 km a 28 km. Start pochodu je mezi 7–10 hodinou, cíl je do 17 hodin.

Na startu každý účastník vyplní přihlášku k pochodu, zaplatí startovné (20 Kč dospělí a 10 Kč děti), dostane popis trasy, tužku a malé občerstvení a pak si každý svým tempem trasu projde. V cíli pak pro každého bude připraven diplom, absolventská vizitka a medaile.  Pro nejmladšího a nejstaršího účastníka pamětní hrneček a mapa Děčínska.  V závěru proběhne losování ze všech přihlášených účastníků o novou knihu Děčínsko z nebe.

Na 7 km trase turisté navštíví hrad Ostrý, na 9 km trase si turisté projdou naučnou stezku Havraní kameny, navštíví kostel sv. Anny v Jedlce a Ploučnickou vyhlídku.  16 km trasa je kombinací 7 km a 9 km trasy. 13 km povede přes rozhlednu Kohout a hrad Ostrý.  20 km zavede turisty na Brložec a rozhlednu Sokolí vrch, do Benešova se pak vrátí přes naučnou stezku Havraní kameny a kostel sv. Anny v Jedlce. Nejnáročnější 28 km trasa nabídne turistům rozhlednu Sokolí vrch, kostel sv. Anny, Ploučnickou vyhlídku a hrad Ostrý.

Na všech trasách budou kontrolní stanoviště a na nejkratší 7 km trase budou připraveny menší pohybové hry pro děti.  

 

Za KČT, odbor Benešov nad Ploučnicí
Zdena a Jan Ušákovi 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte