KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

Čerchov 24. 8. 2019

128363

Příjemné slunečné pozdně letní odpoledne, chodský folklór podbarvený  dudami  a klarinetem, pestré chodské  kroje –  to  byly  kulisy 11. Setkání turistů na Čerchově. Nabízené jídlo a plzeňské a koutské pivo spokojenost návštěvníků ještě umocnily.

KČT Domažlice toho dne na Čerchově oslavil 20. výročí navrácení části původního historického majetku. Bohužel zde již chyběla Pasovského chýše a nová chata z roku 1927. Obě byly zbořeny armádou na jaře roku 1989. Klubu se nevrátila ani chata na Tanaberku – zbořena armádou a chata na Hrádku – zbořena tehdejším majitelem v roce 1988. Vrátila se část pozemků na Čerchově a turistická rozhledna – Kurzova věž. Její navrácení však trvalo 10 let.

KČT Domažlice ji opravil, přistavěl chatku se zasklenou verandou a okolí dále vylepšuje. Opravy dosud stály 4,5 milionu korun, ale z rozhledny se mohlo již 170 tisíc turistů pokochat nádherným výhledem do Čech i Bavorska. Podle slov starosty Domažlic by mělo město Domažlice (získá-li grant) odstranit chátrající vojenské objekty v okolí rozhledny do 3 let. Pak konečně vynikne „genius loci“ tohoto místa – symbolu Chodska.

 

Petr Matějka, předseda KČT Domažlice 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte