KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

Historickým vlakem Českým rájem

132130

Další letní turistická sezóna je tu a s ní i tradiční nabídka Klubu přátel železnic Českého ráje. Každou prázdninovou sobotu bude z turnovského nádraží vyjíždět historický vlak. Na jeho čele se bude střídat parní mašinka Litovel s označením  310.0134, s motorovou mašinkou T334.0866, která má odnepaměti krásnou přezdívku Rosnička.   

Letitou tradicí historického vlaku je zařazení tzv. divadelního vozu, ve kterém loutkoherecká skupina „Na Židli“ hraje pohádky pro děti. V řazení vlaku najdete i vůz s prodejem suvenýrů a drobného občerstvení, ve kterém mohou najít útočiště rodiče během dětského divadelního představení.

Zvláštností letošní sezóny jsou jízdy historického vlaku z Turnova do Rychnova u Jablonce nad Nisou. Jedná se o romantickou trať, která se v letní nabídce objevuje poprvé. Na této trati se například projedete 640 metrů dlouhým sychrovským tunelem. Pro tento zážitek si určitě přibalte kapesníky na vytírání sazí z očí. Při průjezdu tunelem budete zřejmě hledat vaše vyděšená dítka, která prvně zažijí  dosud nepoznaný pocit tmy a letících jisker v jedoucím vlaku.  

Podrobnější informace najdete na www.vlakemrajem.cz , www.3100131.cz, www.kolejklub.cz nebo v přiložených souborech.

KČT

cesky-raj-1.pdf  (4.88 MB)
cesky-raj-2.pdf  (5.3 MB)

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte