KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

Historickým vlakem Českým rájem

132130

Další letní turistická sezóna je tu a s ní i tradiční nabídka Klubu přátel železnic Českého ráje. Každou prázdninovou sobotu bude z turnovského nádraží vyjíždět historický vlak. Na jeho čele se bude střídat parní mašinka Litovel s označením  310.0134, s motorovou mašinkou T334.0866, která má odnepaměti krásnou přezdívku Rosnička.   

Letitou tradicí historického vlaku je zařazení tzv. divadelního vozu, ve kterém loutkoherecká skupina „Na Židli“ hraje pohádky pro děti. V řazení vlaku najdete i vůz s prodejem suvenýrů a drobného občerstvení, ve kterém mohou najít útočiště rodiče během dětského divadelního představení.

Zvláštností letošní sezóny jsou jízdy historického vlaku z Turnova do Rychnova u Jablonce nad Nisou. Jedná se o romantickou trať, která se v letní nabídce objevuje poprvé. Na této trati se například projedete 640 metrů dlouhým sychrovským tunelem. Pro tento zážitek si určitě přibalte kapesníky na vytírání sazí z očí. Při průjezdu tunelem budete zřejmě hledat vaše vyděšená dítka, která prvně zažijí  dosud nepoznaný pocit tmy a letících jisker v jedoucím vlaku.  

Podrobnější informace najdete na www.vlakemrajem.cz , www.3100131.cz, www.kolejklub.cz nebo v přiložených souborech.

KČT

cesky-raj-1.pdf  (4.88 MB)
cesky-raj-2.pdf  (5.3 MB)

 

Generální partner:

Hlavní parneři:


Další partneři:

Podpořte chaty Klubu českých turistů

Pro vaši případnou finanční podporu stačí jen kliknout na vybranou chatu. Souhrnný seznam všech chat najdete ZDE.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15