KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

Iniciativa #nejsemprase opět aktivizuje děti i dospělé: Vyčisti chlívek na konci prázdnin!

131339

 

Poslední srpnový víkend patří v Česku i na Slovensku očistě přírody

25. srpna 2020, PRAHA – Dva měsíce prázdnin daly většině z nás dost prostoru na to, abychom si užili aktivní oddych v přírodě. Turistika, procházky po horách, koupání v rybnících a řekách – i tak vypadaly dovolenkové dny většiny Čechů a Slováků, kteří upřednostnili pobyt doma před zahraničím. Iniciativa #nejsemprase proto přichází s výzvou, abychom za tyto pěkné chvíle poděkovali přírodě jednoduchým způsobem – vysbírali to, co do ní nepatří. Vyčistěme tedy chlívek na konci prázdnin 28. – 30. srpna!

Co si do přírody přineseš, to si z ní odnes – to je jedno ze základních pravidel, která se snaží zprostředkovat iniciativa #nejsemprase turistům a výletníkům. Přesto si stále mnozí neuvědomují, že hory a lesy nejsou smetiště a bez váhání odhazují odpadky. „Právě proto chceme ty, kteří se během posledních prázdninových dní vydají do přírody poprosit, aby vysbírali odpadky a smetí, jež ji znečišťuje a zapojili se do naší výzvy Vyčisti chlívek na konci prázdnin!,“ vysvětluje Miloš Židík, jeden z iniciátorů #nejsemprase. „Fotografie nebo videa nasbíraných úlovků rádi zveřejníme na našich sociálních sítích a pro usilovné sběrače máme připravené odměny,“ doplnil Miloš Židík. Autoři nejlepších videí nebo fotek mohou získat trička, mikiny, kšiltovky nebo samolepky z kolekce #nejsemprase.

S iniciativou #nejsemprase se veřejnost seznámila koncem června a od té doby tato kampaň zasáhla 1,3 milionu lidí v České republice a na Slovensku. A nejen je – iniciátoři uprostřed prázdnin zapůsobili i na zahraniční turisty, jejich „Desatero cool výletníka“ se dočkalo německé i polské verze. Promo videa si prohlédlo více než 300 tisíc lidí a #nejsemprase se těší popularitě i na sociálních sítích, kde má přes 3000 sdílení příspěvků.

Kampaň #nejsemprase není politicky orientovaná ani zisková. Záštitu jí daly Český svaz ochránců přírody, Klub českých turistů, Českomoravská federace nordic walking, Jihočeská centrála cestovního ruchu a Skaut.

 

Více informací najdete na:

Web: www.nejsemprase.cz
Facebook: www.facebook.com/nejsemprase/
Instagram: www.instagram.com/nejsemprase/

 

Kontakt pro média:

Štěpán Sedláček
mail:
stepan@nejsemprase.cz  

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte