KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

Lesy ČR uzavírají od února přímé kontrakty na dodávky dříví s menšími a středně velkými pilami

133447

Hradec Králové, 7. dubna 2022

Smlouvy o přímém prodeji dříví uzavírají Lesy České republiky od letošního února s malými a středně velkými dřevařskými provozy. Každý takový odběratel může podle stanovených podmínek ročně dosáhnout až na deset tisíc metrů krychlových dříví. O nabídku je velký zájem.

„Zatím jsme uzavřeli s 280 regionálními pilami kontrakty na 114 tisíc m3 dříví. Více než 109 tisíc m3 už podnik dodal a bude v tom pokračovat,“ řekl Jiří Groda pověřený vedením Lesů ČR. „Dáváme regionálním pilám další možnost nakoupit dříví, tedy v aukcích a od února i formou přímého prodeje. Vždy podle jasných pravidel,“ uvedl s tím, že systém přímého prodeje Lesy ČR průběžně vyhodnocují.

Zpětná vazba na tuto obchodní novinku Lesů ČR je pozitivní. Podnikatelé kvitují vstřícnost podniku i to, že jsou Lesy ČR důvěryhodným a spolehlivým partnerem.

„Podporou místních zpracovatelů dříví, a tedy regionálního dřevařského průmyslu naplňujeme programové prohlášení vlády,“  dodal Groda.

Nabídku může využít každý, kdo splní stanovené podmínky. Více o nich zde. 

Samotné podání žádosti o uzavření smlouvy na přímý prodej dříví ještě podnik nepovinuje takovou smlouvu uzavřít. Zejména v případech, kdy se zjistí nesprávnost či neúplnost předložených údajů nebo tehdy, když Lesy ČR v daném regionu nebudou mít k dispozici dostatek dříví.

 

Kontakt: Eva Jouklová – tisková mluvčí; Lesy ČR, s.p; +420 725 257 900; eva.jouklova@lesycr.cz

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte