KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

« zpět

Semilské turistické slavnosti

128571

V sobotu 21. září 2019 se v Semilech a v Bítouchově  uskuteční  Semilské turistické slavnosti u příležitosti  oslav 110 let od založení KČT Semily a otevření Riegrovy stezky.

Organizačně zajišťují celou akci Klub českých turistů odbor Semily, Město Semily a Muzeum a Pojizerská galerie Semily, p.o.

Slavností zahájení se uskuteční v 9,30 v Muzeu a Pojizerské galerii Semily, p.o.  vernisáží  výstavy s názvem " 110 let semilské turistiky". Sooučástí zahájení bude i křest knížky "Sto deset let turistiky na Semilsku".  Po vernisáži se účastníci přesunou do Bítouchova, kde bude v 11,00 hodin start turistického pochodu.  V 11,30 hodin proběhne na začátku Riegrovy stezky u galerie odhalení pamětní desky T.G. Masaryka.

Ve 12,00 hodin začne zábavný program  v Bítouchově na začátku Riegrovy stezky. Vystoupí country kapela Střípky, evergreeny světové hudby zazpívá  Jana Heryánová Ryklová v doprovodu Františka Lamače. Nebude chybět ani  pohádka pro děti a dospělé a vystoupení kouzelníka Čary kluka z Liberce.

Hlavní host odpoledního programu bude Zuzana Stirská a Fine Gospel Time, zazní gospely a semaforské písničky.

Ve 14,00 hodin bude na druhém břehu Jizery slavnostně zpřístupněna nová cesta na ferratě – Vodní Brána.

Pro děti i dospělé budou připraveny soutěže, hry, dílničky, projížďky na lodičkách po Jizeře a samozřejmě nebude chybět ani občerstvení. Pro zájemce o  technickou památku budou organizované prohlídky elektrárny v Podspálově.

Program s bližšími informacemi bude k dostání zdarma v TIC Semily, SC Semily, na MÚ Semily a ke stažení na www.kct.semily.cz

Za KČT Semily Zdeňka Marková

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte