KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

Veřejná sbírka na opravu chaty KČT „Turistická chata Prachov“ bojuje o vítězství v soutěži „Máme vybráno“

132104

Účelem této sbírky, kterou vyhlásil Klub českých turistů, jsou stavební úpravy historické budovy spočívající v zateplení ubytovacích prostor, v přestavbě sociálního zařízení chaty a vyřešení šetření vodou zachytáváním dešťové vody.

Sbírka má zajímavý osud, neboť se dostala i do České televize, konkrétně do soutěžního pořadu „Kde domov můj“. Zde se podařilo získat  36 000 Kč. Tato výhra + dárcovské DMS, které zasílali diváci, pak přinesly na účet sbírky částku přes 100 000 Kč. Nyní má sbírka možnost získat další finance a to díky soutěži Máme vybráno, kam byla sbírka zařazena.

Soutěž „Máme vybráno“ je unikátním představením veřejných sbírek věnovaných památkám (do soutěže je jich přihlášeno 305), jejich shromážděním na jednom místě – ukazuje, kde je právě teď možné pomoci. Hlasování je rozděleno do dvou kol: první potrvá do 20. června a je rozdělené podle krajů. Z jednotlivých regionů postoupí do druhého kola krajští finalisté, o nich pak rozhodne druhá fáze soutěže překlenující období letních prázdnin. Krajští finalisté se podle poměru hlasů podělí o částku 100 tisíc korun. Jména vítězů budou oznámena na slavnostním setkání v barokním refektáři dominikánského kláštera v Praze 14. září 2021.

Turistická chata Prachov administrativně patří na území Královehradeckého kraje. Číslo sbírky je 112. Hlasujte na stránkách www.mamevybrano.cz/soutez.

Prosíme, podpořte nás!

Děkujeme za Váš hlas.

KČT

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte