KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

« zpět

Veřejná sbírka na Turistickou chatu Prachov odstartována!

130304

Jednou z chat KČT je Turistická chata Prachov, která se nachází přímo u vchodu do Prachovských skal. V roce 2017 se na této chatě vystřídali nájemci. Původní nájemce odešel po mnohaletém správcování do starobního důchodu a předal pomyslnou štafetu mladším pokračovatelům. Jak se ukazuje, bylo toto předání velice zdařilé, neboť noví nájemci, manželé Rampasovi, se okamžitě chopili díla a společně s KČT začali chatu zvelebovat.

První změny doznala samotná restaurace. Výměny se dočkala podlaha restaurace a upraveny byly vnitřní prostory. Úpravou dále prošel vstupní prostor restaurace a samoobslužný výdejní pult.

Po těchto prvních úpravách se stavební činnost přesunula do ubytovacích prostor, kde byl jeden z pokojů zateplen a přestavěn jako apartmán. Pro další roky se dále uvažuje o postupné zateplení a modernizaci všech pokojů.

Stavební úpravy čekají i venkovní prostory. Naprostou nutností je vybudovat podzemní nádrž pro zachycování dešťové vody, které by měla sloužit pro splachování toalet. Nedostatek vody v letních měsících totiž ohrožuje vlastní provoz chaty. Připravuje se vybudování nouzového tábořiště pro tzv. přespání na jednu noc, které by mělo vzniknout v těsné sousedství chaty. Tento záměr je podporován i SCHKO Český ráj, takže je velká šance nabídnout turistům něco, co  funguje například v NP Šumava již řadu let.

KČT se do rekonstrukce chaty rozhodl zapojit i sympatizující veřejnost, a to prostřednictvím veřejné sbírky. Pokud byste chtěli přispět na modernizaci chaty, máte možnost přispět částkou 30, 60 nebo 90 Kč, a to prostřednictvím dárcovských SMS a to ve tvaru DMS PRACHOV 30, DMS PRACHOV 60 nebo DMS PRACHOV 90. Pokud máte zájem podporovat chatu dlouhodobě (pravidelně každý měsíc), použijte:  DMS TRV PRACHOV (finanční částku, kterou chcete pravidelně posílat a  to buď 30, 60 nebo 90 Kč). Dárcovská SMS se odesílá na telefonní číslo 87 777.
Více o DMS na www.darcovskasms.cz

Turistická chata Prachov nabízí své služby celoročně, takže ji můžete využít jako místo pro vaše ubytování. Kapacita ubytování je 40 lůžek na pokojích třech kategorií. Ubytovat se zde můžete i se psem, přičemž chata nabízí členům KČT slevu na ubytování. Pro nejmenší je zde nově vybudované dětské hřiště.

Prachovské skály čelí v sezóně obrovskému náporu turistů, nicméně tento nápor je skutečně pouze sezónní, takže pokud chcete navštívit tuto lokalitu a nechcete se vláčet ve šňůře návštěvníků, přijeďte do této lokality z jara, případně na podzim. Pokud vám nevadí náročnější terén, můžete sem přijet i v zimním období.  Procházka  mezi zasněženými skalními věžemi „bez lidí a v tichu“ bude něco, na co budete dlouho vzpomínat.

KČT

starý interiér restauracebývalý interiér restauracepřestavba v restauracinová podoba restauracepřestavba výdejního pultupřestavba výdejního pultunová podoba výdejního pulturekonstrukce ubytovacích prostorrekonstrukce ubytovacích prostorrekonstrukce ubytovacích prostorrekonstrukce ubytovacích prostornově vzniklý apartmánsociální zařízení je součástí nového apartmánuprostor pro budoucí nouzové tábořiště

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte