KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

Média

Webové stránky Královehradeckého kraje - 4. 11.2019

Na Zemské bráně byla slavnostně předána nově vyznačená pěší turistická trasa Hřebenovka, etapa na území Pardubického a Královéhradeckého kraje. Trasa má nové logo, které se používá na směrovkách i na tabulkách místního názvu včetně nového názvu „HŘEBENOVKA“. Vyznačení trasy realizoval Klub českých turistů (KČT) a je jednou z aktivit v rámci projektu „Česko-polská Hřebenovka – východní část“. Odkaz na stránky najdete ZDE.

Rádio Proglas - 16. 10.2019

V pořadu "Okolo stolu" rádia Progras diskutovali ve středu 16. 10.2019 JUDr. Petr Hrubec, generální sekterář KČT a Ing. Pavel Přílepek, předseda Rady značení. Oba zúčastnění odpovídali na otázky týkající se historie KČT a jeho činnosti. Dále hovořili o turistickém značení a časopisu Turista. Odkaz na pořad najdete ZDE.

Moravská regionální televize - 4. 10.2019

Moravská regionální televize ve svém pořadu "Beskydský expres" přinesla reportáž o oslavách, které proběhly na turistické chatě na Slavíči. Chata letos oslavila 120 let od svého založení. Odkaz na pořad najdete ZDE.

Bystrcké noviny - číslo 9/2019

Zářijové číslo Bystrckých novin přineslo pozvánku na 50. jubilejní ročník turistického dvoudenního pochodu „Jede Kudrna okolo Brna“, který se koná 28 a 29 září. Článek o akci najdete na 11. stránce novin.

Domažlický deník - 27. 8.2019

KČT Domažlice oslavil v sobotu 24. 8.2019 dvacáté výročí návratu majetku a rozhledny na Čerchově. Článek o celé akci najdete ZDE.

Euro - 24. 6. 2019

Letní dvojčíslo byznysového magazínu EURO přineslo čtenářům "speciál" o cestování a gastronomii. Hlavním tématem i titulní strana je 130 let turistického značení a současnost KČT. Nyní přinášíme "ochutnávku" tohoto výstupu ZDE, komplet článek uveřejníme poté, co již nebude aktuální číslo na stáncích.

Česká televize - 22. 6. 2019

Sobotní Zprávy České televize přinesly ve sportovní relaci reportáž z pochodu 130 let turistického značení KČT ve Svatém Janu pod Skalou. Rozhovor s Pavlem Přílepkem i Vratislavem Chvátalem naleznete na odkazu níže a je jako poslední ve sportovních zprávách (poslední cca 4 minuty v přiloženém videu) ZDE

MF DNES - Střední Čechy - 21. 6. 2019

Redaktor MF DNES Marek Kočovský přináší podrobnou reportáž o vzniku turistického značení a také pozvánku na sobotní pochod (22. 6.) na Svatý Jan pod Skalou. Přečtěte si reportáž zde.

Deník 5 + 2 Karlovarsko - 21 . 6.

Také regionální deník 5+2 připomíná tradici a úspěchy českých cestovatelů s vazbou na zásluhy Klubu českých turistů a našeho značení. Nahlédněte do této historie v pěkném článku ZDE.

Překvapení - kalendář - 17. 6. 2019

Pozvánku na pochod 130 let značky - Svatý Jan pod Skalou zveřejnil týdeník Překvapení. Redakční tip si můžete prohlédnout ZDE.

Žena a život - 12. 6. 2019

Lifestylový magazín Žena a Život přináší tip na pochod KČT na Svatý Jan pod Skalou. Připomíná také výročí 130 let turistického značení. Lifestylově zpracovanou stránku si můžete prohlédnout zde.

Český rozhlas Dvojka - 8. 6. 2019

Moderátor pořadu Po Česku Václav Žmolík si tentokrát do studia pozval Vratislava Chvátala, předsedu Klubu českých turistů a Pavla Přílepka, předsedu sekce značkařů KČT. Téma bylo jasné: 130 let od vyznačení první turistické značky Klubem českých turistů a vy si záznam rozhovoru můžete poslechnout zde

ČT sport - 4. 6. 2019

V pořadu "Téma pro hosty Michala Dusíka" vystoupil předseda KČT Vratislav Chvátal společně s moderátorem českého rozhlasu a autorem akce "NAHORU NA HORU", Miroslavem Augustinem. Oba hosté seznámili diváky s touto akcí. Televizní pořad najdete zde.  

MF DNES - Praha - 4. 6. 2019

Pozvánku na výstavu KČT "Zdrávi došli" na pražském Vítkově uveřejnila pražská MF DNES. Článek přinášíme zde.

Venkov & Styl - 31 . 5. 2019

Také tento lifestylový časopis pro milovníky řemesel, cestování a českých tradic informuje o letošní události 130 let turistického značení. A nechybí pozvánka na Svatý Jan...  Článek naleznete ZDE.

Studio 6 - Česká televize - 30. 5. 2019

Redaktorka České televize Lada Kolovratníková pozvala diváky Studia 6 na výstavu s názvem "Zdrávi došli". V ranním vstupu vystoupil předseda KČT Vratislav Chvátal a předseda Rady značení Pavel Přílepek. Výstava začíná dne 30. května v Národním památníku na Vítkově a potrvá až do 1. září. Záznam celého vysílání najdete ZDE, přičemž vlastní reportáž o výstavě začíná v čase 2:48:30.

Rádio Impuls - 17. 5. 2019

Roman Hrůza, PR manager KČT, byl hostem pořadu Tajemství úspěchu Alana Hejmy. Rozhovor o značení, současných trendech i problémech turistiky, ale i pozvánku na pochod a oslavy 130 let turistického značení KČT a časopisu TURISTA si můžete poslechnout ZDE.

Středočeská centrála cestovního ruchu - 15. 5. 2019

https://www.centralbohemia.cz/dr-cs/26494-.html

ilustrační foto - titulka Středočeské centrály

AHA! - 11. 5. 2019

Deník AHA! informuje o historii značení KČT a připomíná první turistickou trasu na Svatojánské proudy. Čtěte ZDE

MF DNES Praha - 11. 5. 2019

Pražská redakce deníku MF DNES zmapovala historii značky KČT u příležitosti 130. výročí od první vyznačené trasy. Celý článek ZDE.

Novinky.cz - 10. 5. 2019

Redaktor rubriky Cestování, Michael Švarc, zpracoval tiskovou zprávu KČT s vlastním přispěním a uveřejnil na jednom z nejnavštěvovanějších zpravodajských portálů ČR. Článek naleznete ZDE. 

Radiožurnál - 9. 5. 2019

Rozhlasová stanice Radiožurnál připravila rozhovor s předsedou Rady značení Pavlem Přílepkem. V téměř půlhodinové reportáži provedl Pavel Přílepek posluchače historií vzniku turistického značení, posal současné problémy dnešní doby související s prostupností naší krajiny a popsal jakým způsobem a jak často  značkaři KČT obnovují turistické značení. Rozhlasovou  reportáž najdete ZDE.

Frekvence 1 - 7. 5. 2019

Předseda KČT Vratislav Chvátal přijal pozvání do pořadu Pressklub Xavera Veselého. S moderátorem v oblíbeném publicistickém pořadu dikustovali o historii turistiky, značení, o současné legislativě ve vztahu k volnému pohybu po turistických stezkách i o aktuálních výročí 130 let turistické značky a časopisu TURISTA. Rozhovor si můžete poslechnout ZDE.   

COT - celý o turismu - 1. 5. 2019

Oborový časopis COT přináší příspěvek Vítka Pechance o nově založené pracovní skupině E-turistika. tato skupina byla založena v dubnu 2019 a cílem je zastřešovat "moderní trendy turistiky" v KČT. Má se ne mysli využívání různých elektronických aplikací, chytrých telefonů, tematické geohry, spolupráce s Mapy.cz a Seznam.cz a další aktivity. Článek s detaily o této aktivitě můžete číst ZDE.

KČT v časopisu Všudybyl - 15. 4. 2019

Časopis Všudybyl, který informuje o novinkách z cestovního ruchu, hotelnictví a kongresové turistiky, přináší aktuální zprávu o letošních výročích KČT a rovněž o významném jubileu časopisu Turista. Celý článek můžete číst ZDE.

https://kct.cz/files/Napsali-o-nas/mix-znacek_strom.jpg

Novinky.cz - 8. 4. 2019

Novinky.cz přinášejí rozhovor s Václavem Klausem mladším, ve kterém se vyznává ke vztahu ke KČT. V rozhovoru zmiňuje turistické značení a popisuje trable turstického značkaře, který se na něj obrátil a popsal problémy se získávání financí na obnovu turistického značení. Název článku zní "Turisti a gender".

Události - Česká televize - 6. 4. 2019

V hlavním zpravodajství České televize byla uveřejněna reportáž, ve které za KČT vystoupil předseda Rady značení KČT Pavel Přílepek a předseda středočeské krajské komise značení Jan Linhart. Reportáž se týkala propagace Česka v zahraničních průvodcích.

Seznam.cz - 4. 4. 2019

Internetový portál Seznam.cz v rubrice "zprávy" přinesl rozhovor o problémech značkařů ve vztahu ke kůrovcové kalamitě, která v současné době decimuje naše lesy. Předseda Rady značení KČT Pavel Přílepek v článku popisuje současný vývoj, kdy se díky těžbě kůrovcového dřeva mizejí celé  vyznačené úseky turistických tras. 

MF Dnes Brno a jižní Morava - 7. 1. 2019

MF Dnes otiskla rozhovor s předním českým značkařem Milanem Pernicou s názvem "Značky jsou lepší než hlava zabořená v mobilu". Redaktorka Milada Prokopová  pokládá M. Pernicovi otázky z jeho značkařského života a z historie značení.  Článek se dále věnuje současným problémům obnovy značených tras, které musí dnešní značkaři řešit. Týká se to především omezením vstupu do lesa a vedení značených tras přes soukromé pozemky.

G.cz - 11.7.2016

Internetový portál G.cz přinesl článek Ivana Březiny s názvem "10 překvapivých faktů o turistických značkách". Článek shrnuje fakta o fenoménu českého turistického značení a porovnává jej například se zahraničními způsoby značení turistických tras.  V článku se dále můžete dozvědět, jak se stát značkařem, jaké jsou každoroční náklady KČT na značení, nebo kolik kilometrů značených tras máme v ČR.

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

 

Další partneři

  • Větší partneři
  • Partnerské spolky
  • Partnerské instituce, organizace a firmy
  • Mediální partneři

všichni partneři »

Podpořte