KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

František MOSER

František MOSER

Člen odboru KČT Divadlo Plzeň, Plzeňská oblast

František Moser se 26. října 1933 v Horažďovicích. Absolvoval Hudební školu v Písku obor zpěv a dále studoval v Praze u profesorů Červenky a Otavy z Národního divadla. Do plzeňského divadla nastoupil v roce 1957 a pracoval zde i v důchodovém věku.
Do tělovýchovy a turistiky se zapojil již jako patnáctiletý v roce 1948, kdy organizoval různé sportovní akce. Jeho sportovní aktivita postupně přešla na pěší a vysokohorskou turistiku. Naplánoval a vedl mnoho významných akcí nejen krajských, ale i celostátních, např.: LST v roce 1977 a 1989, Český kvadrant,  přechody Šumavy „S batohem šumavskými hvozdy“ a další. Vrcholem jeho organizátorské činnosti byla 9. olympiáda IVV v Plzni v roce 2005. Věnoval se publicistické činnosti např. Pěší turistika, sborníky k výročí organizované turistiky, spolupráce na encyklopediích, články do Plzeňského deníku, propagace turistických akcí v rozhlasovém vysílání. Byl předsedou redakční rady časopisu TURISTA.
Byl cvičitelem turistiky, vedoucím značkařem. Z funkcionářské činnosti jen výběr z mnoha funkcí, které vykonával: 1. místopředseda ÚV KČT, spoluzakladatel a předseda RSS ČT, předseda ST při KV ČSTV v Plzni, později OV KČT PK, předseda PR ÚV KČT. Byl jmenován Čestným členem KČT a Čestným předsedou OV KČT PK. Jeho zásluhou se KČT zviditelnil i na mezinárodním poli. Jako vicepresident šestičlenného předsednictva IVV přivedl zahraniční turisty do ČR a naše turisty na pochody IVV do ciziny. Je nositelem titulu Mistr turistiky, Čestného odznaku Vojty Náprstka a plakety Vr.Pasovského .
Zemřel 17. ledna 2013 v Plzni.     
 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Další partneři

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte