KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

Ing. Theo Hepner

Ing. Theo Hepner

Ing. Theo Hepner se narodil 19. řina 1883 v Kostelní Lhotě u Poděbrad. Od 1. května 1923 do 31. prosince 1935 působil v Třinci jako ředitel koksovny Báňské a hutní společnosti. Z Třince odešel na nové služební působiště, generální ředitelství Báňské a hutní společnosti v Praze, kde působil do 30. září 1942.

V Třinci věnoval své síly třinecké obci, kde byl dlouhá léta členem rady. Jeho láskou byla turistika, jako zakladatel a předseda KČST v Třinci přivedl odbor k rozkvětu a prohloubil jeho činnost ve všech směrech. Viditelným znamením této činnosti jsou dvě chaty třineckých turistů a také skautský domov u řeky Olše v Třinci. Rovněž aktivně pracoval v tehdejší Těšínské župě KČST. Nikdy neustrnul na úzkém kruhu odbornictví, ale dovedl obsáhnout i jiná pole společenské činnosti.

Theo Hepner byl prvním předsedou Klubu československých turistů (KČST) v Třinci založeném 30. března 1924. Nechal postavit turistickou chatu Ostrý na vrchu Ostrém (v letech 1933-35), velmi podporoval třinecké skauty (KČST Třinec vlastnil skautský dům), pro klub zakoupil v roce 1935 tzv. Schröderův penzion na Javorovém. Navíc si na vrchu Ostrý postavil v roce 1934 soukromou chatu. Tuto, po svém odchodu z Třinecka, v roce 1949 prodal tzv. trhovou smlouvou turistickému oddílu v Třinci, v současné době KČT Třinec.

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte