KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

KČT odbor Hradec Králové (č. 108101)

Masarykova chata na Šerlichu

Odbor Klubu českých turistů v Hradci Králové byl oficiálně založen 9. května 1911 za účasti tehdejšího mpř. KČT Jiřího G. Jarkovského. Stalo se tak po několika pokusech a turistických historických akcích na konci 19. stol. Prvním předsedou byl zvolen Jindřich Tomášek. Významnou osobností a druhým předsedou byl Karel Slavomil Kašpar. Nosnou myšlenkou odboru bylo zpřístupnění Orlických hor turistům a jejich přiblížení programu KČT, později KČST. Završením byla výstavba a 27. září 1925 otevření Masarykovy chaty na Šerlichu.

Bohatá činnost ve městě i širokém okolí je dokumentována zakoupením hostince a přebudováním na turistickou chatu Čihák, poblíže Zemské brány, výstavba loděnice pro vodácký oddíl v Hradci a Kašparovy chaty v Českých Petrovicích. Odbor zajišťoval široký rozsah činností, značení, ustavování zájmových kroužků aj.

Významnou osobností odboru byl zejména J. V. Bohuslav Pilnáček se zásluhou o přestavbu chaty Panoráma v Deštném. Rovněž JUDr. František Ulrich. Není náhodou, že oba byli ve své době starosty města Hradec Králové. 

Posledním předsedou byl RNDr. Václav Hovorka. Dnešní odbor čítá kolem 100 členů a patří k aktivním ve své oblasti. Historie i současnost odboru Hradec Králové opravňují k jeho uvedení do Síně slávy české turistiky.

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte