KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

Klatovy

KČT – odbor Klatovy

Odbor byl založen na ustavující valné hromadě 14. července 1893. Vedením odboru byl pověřen Alois Čtvrtečka. Odbor byl velmi aktivní, pořádal letní i zimní výlety na Šumavu. Pořádal řadu přednášek, na které zval známé cestovatele té doby. Vystavěl rozhlednu na klatovské Hůrce a Doubravě, otevřel noclehárny v Klatovech. Vydal prvního průvodce po Klatovech, prováděl značení

turistických cest. Vystavěl Mattušovu chatu na Pancíři, zakoupil chatu na Můstku a převzal chatu na Prenetu.

V roce 1976 vznikl nový odbor turistiky při TJ VD Start Luby. Postupně převzal za zaniklý klatovský odbor turistické aktivity. Prvním předsedou byl Vladimír Švec, nejdéle působícím ing. Mirko Laník (1979–2009). Pořádal akce pro své členy i pro celou širokou turistickou veřejnost – DEP Pošumavím, Zimní jízda Šumavou, ale i celorepublikové Zimní sraz turistů V Kašperských Horách (1982),  XVI. Za posledním puchýřem (1987) a VII. Letní sraz turistů ČSR (1989).

V současnosti jsou to akce Klatovský karafiát, Zimní Šumavou – memoriál Mirko Laníka. Pořádá též letní pobyty v našich i zahraničních horách. Aktivně se věnuje značení turistických cest.

V roce 2011 odbor vystoupil z tělovýchovné jednoty, stal se samostatným s názvem KČT – odbor Klatovy.

Generální partner:

Hlavní parneři:


Další partneři:

Podpořte chaty Klubu českých turistů

Pro vaši případnou finanční podporu stačí jen kliknout na vybranou chatu. Souhrnný seznam všech chat najdete ZDE.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15