KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

Síň slávy české turistiky – KČT odbor Praha (dnes oblast Praha)

KČT odbor Praha (dnes oblast Praha)

Za založení odboru KČT v Praze nutno považovat datum vzniku KČT jako takového. Stalo se tak 11. června 1888. Prvním předsedou byl tudíž Vojtěch Náprstek.

Pražští členové a činovníci působili od vzniku KČT jednak v ústředí a současně organizovali turistiku pro pražské členy. Snaha o založení Pražského odboru se splnila až v roce 1901 za předsednictví Antonína Nýderleho. (Obnova v roce 1923). Až v roce 1940 byl valnou hromadou KČT schválen název „Pražský mateřský odbor“.

Během mnoholeté činnosti, vznikaly a zanikaly odbory, ale stále byla a je pražská turistika vedena oblastním výborem, potomkem Pražského mateřského odboru. Jeho široké aktivity jsou zachyceny v publikaci: „100 útržků z pražské turistiky“ (Krejčíková, Špetková). Pražské odbory jsou i v současnosti jednou z opor při požádání významných akcí, zejména v Praze a okolí i akcí mezinárodních.

Z konkrétních akcí: např. Pochod Praha-Prčice, Sparťanský maraton, Pochody k Petřínské rozhledně, Eurorando aj. Významná je činnost Infocentra KČT v Praze. Dnešní počet pražských odborů je kolem čtyřiceti. Každý z nich má své kořeny v původní, historické struktuře.

Proto je uvedena do Síně slávy české turistiky – KČT oblast Praha.

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte