KLUB ČESKÝCH TURISTŮ - Vaše dobrá značka  KČT značky

Vyhledat

 

 

« zpět

První pěší turistická trasa v ČR získala evropskou certifikaci

130316

Pěší stezka údolím Lužnice z Plané nad Lužnicí přes Tábor a Bechyni do Týna nad Vltavou byla dne 4. 12.2019 na městském úřadu v Táboře slavnostně vyhlášena jako certifikovaná trasa podle certifikace „Leading Quality Trails Best of Europe“. Jde o první stezku v ČR, která se tímto oceněním může pochlubit. Pěší trasa měří 55 km a zařadila se mezi 19 tras v Evropě, které tento certifikát obdržely.

Pro zařazení na seznam certifikovaných tras musí stezka splnit přísná kritéria, co se týče povrchů stezky, atraktivit a dostupnosti služeb. V podstatě jde o turistickou trasu, na které půjde pěší turista minimálně po tvrdých (asfaltových, betonových) površích. Půjde po trase, která bude procházet okolo přírodních atraktivit, památek a zajímavostí. V pravidelných intervalech bude zaručena dostupnost služeb (občerstvení, ubytování, přeprava zavazadel, nástupní a výstupní místo veřejné dopravy).

Projekt realizovala Destinační společnost TOULAVA, o.p.s. ve spolupráci s Klubem českých turistů a za finančního přispění Jihočeského kraje. Samotný projekt vyšel na 600 tisíc korun, z čehož 480 tisíc tvořila dotace od Jihočeského kraje. Česká republika se tak díky Toulavě stala teprve 10. evropskou zemí, která takovou trasu má. Nejvíce jich je v Německu a Řecku.

Stezka vede údolím Lužnice (oblastí zvanou Toulava). Začíná v Plané nad Lužnicí, po modré turistické značce pokračuje po břehu řeky do Sezimova Ústí, odkud jde po červené přes rozhlednu Hýlačka do lesoparku Pintovka a po žluté do Tábora. Údolím řeky pokračuje po červené až do Bechyně a následně pokračuje podél řeky až k Týnu nad Vltavou, kde se Lužnice vlévá do Vltavy.

Certifikát z rukou prezidenta Evropské asociace turistických klubů Borise Mičiče převzala v Táboře ředitelka Toulavy Štěpánka Barešová, náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Zdeněk Dvořák a generální sekretář Klubu českých turistů Petr Hrubec za účasti starostů měst Tábor, Bechyně, Planá nad Lužnicí, Týn nad Vltavou, městyse Stádlec, obce Dobronice u Bechyně, zástupců Ministerstva pro místní rozvoj, Czechtourism, JCCR a dalších hostů.

KČT

Podrobnější informace o slavnostní akci najdete na http://www.toulava.cz/?i=10379

 

 

Generální partner

Hlavní partneři

  •  
  •  

Sbírkový účet: 115-9884740207/0100

DMS

Na požádání (kct@kct.cz)      bude   dárci
vystaveno    potvrzení,   díky      kterému
si     může    o    hodnotu     daru       snížit
základ daně z příjmu.

Podpořte